You are currently viewing Czym cechuje się CBG?

Czym cechuje się CBG?

Wiele osób zastanawia się nad przyjmowaniem olejów konopnych, jednak część z nich ma poważny dylemat, co do wyboru odpowiedniego produktu, jak też, co do doboru stężenia procentowego. Nic w tym dziwnego, albowiem konopnych wyrobów jest naprawdę mnóstwo.

Jakie olejki są niedrogie?

niedrogi olejek cbg 5Z produktów konopnych każdy łatwo wymieni oleje czy też susz konopny, ale niewiele osób wie iż na rynku jest dostępnych kilka rodzajów olejków, nie tylko te, zawierające wyłącznie kannabidiol (CBD). Wszak możemy nabyć również olejki tzw. premium, inaczej full spectrum, cechujące się zawartością także innych kannabinoidów, jak na przykład kannabigerol (CBG). W ich skład wchodzić może nawet dziesięć różnych substancji aktywnych, toteż zawsze należy dokładnie sprawdzać skład każdego z produktów. Należy też zauważyć trzecią grupę olejów, czyli te, zawierające tylko CBG. Na rynku jest ich najmniej, albowiem pozyskiwanie tego kannabinoidu nie należy do łatwych, wszak występuje on w różnym stężeniu na wielu etapach wzrostu rośliny. Jest on nazywany też komórką macierzystą konopi, ponieważ to właśnie w nim mają początek wszystkie pozostałe komórki. Jeżeli natomiast chodzi o działanie, to jest ono niemal identyczne, do tego, jakie znamy z wyników badań, dotyczących kannabidiolu. Oznacza to iż kannabigerol wykazuje silne działanie antynowotworowe, przeciwbólowe, uspokajające, rozluźniające, jak również nasenne. Warto także dodać iż są pozyskiwane metodą ekstrakcji CO2, co gwarantuje najwyższą jakość i nieskazitelność wyrobu. Jeśli chcemy kupić niedrogi olejek CBG 5% to należy wiedzieć iż jest to jeden z najtańszych na rynku, wszak za jedno opakowanie zapłacimy, nie więcej, niż osiemdziesiąt – dziewięćdziesiąt złotych. Gdy natomiast idzie o zawartość tetrahydrokannabinolu (THC), to w olejach konopnych, nie może być więcej, aniżeli 0,2% tej substancji psychoaktywnej. Czyni je to wyrobami, nie tylko legalnymi, ale też w pełni bezpiecznymi w stosowaniu.

W sklepach konopnych, tak internetowych, jak i stacjonarnych, znaleźć można mnóstwo artykułów, ale olejki CBG są produktem stosunkowo nowym. Nie znaczy to jednak, że mało popularnym, wszak sklepy, które trudnią się dystrybucją tychże, podkreślają iż szybko stały się one bardzo istotnym elementem oferty.