You are currently viewing Cabriolety dla dzieci

Cabriolety dla dzieci

 

Większość maluchów lubi się bawić samochodami, bo chcą się czuć jak dorośli choć prze chwilę. Wszelkie bujane modele czy zdalnie sterowane są w obrębie zainteresowań dzieci, gdyż mogą do nich wsiąść i poczuć się jak prawdziwy kierowca. Jednakże najlepsze są samochody zasilane elektrycznie, które wyglądają niemalże identycznie jak prawdziwe pojazdy.

Od jakiego wieku są samochody na akumulator?

auto na akumulator cabrioletKażde dziecko ma w swoim pokoju mnóstwo zabawek, którymi można się bawić w domu. Są to przede wszystkim klocki, resorówki, puzzle czy przytulanki. Wśród zabawek, którymi można się bawić na zewnątrz, trzeba wymienić rowerki, hulajnogi czy wrotki. Niewiele maluchów ma auto na akumulator cabriolet, ponieważ zajmują one sporo miejsca i nie należą do najtańszych zabawek. Jednak pomimo wszystko są w centrum zainteresowań każdego dziecka. Największą atrakcją dla nich jest możliwość samodzielnego sterowania pojazdem, ponieważ mogą wtedy choć przez chwilę poczuć się jak dorośli w swoich samochodach. Dzięki zasilaniu elektrycznemu, samochód może przejechać nawet kilka kilometrów bez konieczności ładowania, montowane akumulatory są bardzo wydajne. Mocny silnik auta pozwala na stałą jazdę o prędkości kilku kilometrów na godzinę. Auta na akumulator są przeznaczone dla dzieci już od trzeciego roku życia, więc taka prędkość jest wystarczająca i bezpieczne. Cabriolety są najpopularniejszą grupą samochodów na akumulator, ponieważ mają niskie zawieszenie i łatwo do nich wejść i z nich wyjść. Świetnie się sprawdzają na asfalcie, chodniku czy dowolnej równej nawierzchni. Pompowane koła zapewniają doskonałe trzymanie się drogi, a amortyzatory sprawiają, że wszelkie nierówności drogi są niemalże nieodczuwalne. Takim pojazdem może jeździć jedno lub dwójka dzieci, w zależności od wybranego modelu. Dla bezpieczeństwa dzieci, są one zapięte pasami.

Jazda samochodem na akumulator z pewnością będzie prawdziwą frajdą dla niejednego malucha. Kierowanie takim samochodem nie jest trudne, gdyż wymaga jedynie opanowania kierowcy, pedału gazu i kilku przycisków. Pojazd wygląda jak kopia prawdziwego, ponieważ posiada boczne lusterka, klakson, światła led z przodu i z tyłu oraz niewielki bagażnik na skarby maluchów. Niektóre modele mają jeszcze na wyposażeniu pilot do zdalnego sterowania.