You are currently viewing Budowa systemem gospodarczym

Budowa systemem gospodarczym

W Polsce, coraz większą popularnością cieszy się budowa domów systemem gospodarczym. Polega ona na tym, że inwestor, korzysta przy budowie z usług podwykonawców, a nawet sam realizuje część prac. Zdarza się też, że firmy budowlane zatrudniają na stałe jedną lub dwie osoby, a do większych prac angażują zewnętrzne firmy.

Najtańszy wynajem szalunków

rekomendowana wypożyczalnia szalunkówBudując dom systemem gospodarczym, możemy zmniejszyć wydatki nawet o dwadzieścia procent, na marży za zakup materiałów budowlanych, wypłatach dla pracowników, czy na kosztach konserwacji sprzętu. Dużo taniej jest opłacić wynajem maszyn budowlanych na kilka dni, niż kupować do nich paliwo, wymieniać zużyte części, czy płacić za garażowanie w okresie, kiedy z nich nie korzystamy. Wykonując różne prace budowlane, nie opłaca się też kupować własnych szalunków. Jeśli myślisz o budowie domu, systemem gospodarczym, sprawdź jaka jest rekomendowana wypożyczalnia szalunków w twojej okolicy. Tym bardziej, że wybór odpowiedniego szalunku nie jest łatwym zadaniem. Musi on być dostosowany do warunków i wymogów, panujących na danej budowie. Szalunek różni się przede wszystkim, ze względu na rodzaj wykonywanego elementu z betonu. Ściany, stropy, fundamenty oraz słupy, będą wymagały zupełnie innych konstrukcji z desek. Muszą być one także przystosowane do wysokości i długości budowanych domów, gdyż te zawsze trochę się różnią, przez wpływ takich czynników, jak ukształtowanie terenu, wielkość działki czy nawet preferencje klientów. W skrócie: nie można zbudować dwóch identycznych domów, nawet jeśli korzystamy z jednego projektu. Od wyboru szalunku, zależy to, jaki i w jakiej ilości, będzie nam potrzebny ciężki sprzęt. Jeśli wybierzemy prosty technicznie szalunek, do jego montażu możemy nie potrzebować w ogóle dodatkowego sprzętu. Niestety, konstrukcja budynku nie zawsze pozwala, na użycie najprostszego szalunku. Kiedy musimy wybrać bardziej złożoną konstrukcję szalunku, wtedy do jego montażu będziemy potrzebować żurawia.

Dla wzmocnienia konstrukcji szalunku, można go pokryć drewnopodobną płytą budowlaną, lub sklejką laminowaną papierem wodoszczelnym. Tak wzmocniony szalunek da nam pewność, że konstrukcja będzie trzymać formę, oraz, że nie dojdzie do wycieku betonu przez szczeliny między deskami. Wynajem szalunków jest przyjazny dla środowiska.