You are currently viewing Bezpieczne kursy wspinaczkowe po lodowcu

Bezpieczne kursy wspinaczkowe po lodowcu

Wspinaczka zimowa, zwłaszcza po lodowcu, w arktycznych warunkach, należy do najcięższych i najbardziej wymagających sportów wyczynowych. To właśnie na lodowcu można sprawdzić swoja wytrzymałość, kondycje i umiejętności wspinaczkowe. Udział w tego typu ekspedycji wymaga bardzo dobrego przygotowania. Wspinanie się zimą, po lodowcu to sport dla najlepszych, którzy chcą osiągnąć kolejny etap w tym pasjonującym sporcie.

Wyjazd szkoleniowy na lodowiec

kursy wspinaczkowe po lodowcuOsoby, które zdobyły kolejne stopnie zaawansowania we wspinaczce górskiej, mogą spróbować swoich sił na lodowcu. To doskonała sposobność, by sprawdzić swoją kondycje fizyczną, odporność i koordynacje ruchową. Wyprawa na lodowiec polecana jest bardziej zaawansowanym osobom. Zimą warunki są stanowczo najcięższe i wymagają profesjonalnego podejścia. Dlatego kursy wspinaczkowe po lodowcu należą do najbardziej wymagających. Jednocześnie dają ogromną satysfakcję uczestnikom. Ceny takich wyjazdów zależą od miejsca, w które odbywa się wyprawa. dodatkowo należy pamiętać o ograniczeniach w liczbie uczestników. Każdego dnia wyjścia na lodowiec podzielone są na grupy pod czujnym okiem instruktorów. Zimowe eskapady i letnie wyjazdy na lodowiec np. w Alpach lub Skandynawii dają możliwość sprawdzenia się w zupełnie innych warunkach. Arktyczne wędrówki po zlodowaciałych stokach pomagają w treningu wytrzymałościowym. To doskonały sposób na wzmocnienie siły mięśni. Przedzieranie się przez śnieżne zaspy, by dotrzeć do stoków pokrytych lodowcem wymaga podwójnej siły i świetnej kondycji. Komu polecany jest ten rodzaj wspinaczki? Przede wszystkim osobom, które fascynują się górami. Także wszyscy, którzy już zdobyli średni poziom zaawansowania we wspinaczce górskiej, powinni wybrać się na kursy wspinaczkowe po lodowcu. Są one wspaniałą, niezapomnianą przygodą połączoną ze zwiedzaniem odległych terenów.

Lodowce na terenie Europy służą nie tylko uprawianiu sportów zimowych. Ciekawym sposobem na spędzanie czasu jest wspinaczka po lodowcu. Jeśli ktoś ma podstawy we wspinaczce skałkowej, może ruszyć na wędrówkę podczas szkolenia na lodowcu. To wspaniały trening wytrzymałościowy, który wzmacnia organizm i uczy wspinania się w zupełnie odmiennych, niecodziennych warunkach. Kurs wspinaczki na lodowcu to też doskonałe przeżycie.