You are currently viewing Auto elektryczne z pilotem

Auto elektryczne z pilotem

Kiedyś posiadanie pojazdu elektrycznego było nierealne. Jedynymi modelami samochodów dla dzieci, były autka, które pod maską miały pedały, więc były napędzane siłą nóżek dziecka. Choć mimo wszystko były rzadko spotykane na ulicach. Obecnie mamy nasycenie rynku wszelkimi pojazdami dla dzieci, dlatego wybór najlepszego modelu nie jest prosty.

Jak szybko jeżdżą elektryczne pojazdy dla dzieci?

elektryczne auta dla dzieci z pilotemDzieci bardzo lubią spędzać aktywnie czas, ponieważ mają w sobie niespożyte siły, które muszą regularnie rozładowywać. Bardzo ważny jest codzienny spacer, czyli przebywanie z dzieckiem na świeżym powietrzu, bo wpływa na lepsze dotlenienie mózgu. Jednak nie musi to być tylko podróż na plac zabaw i z powrotem, gdy maluch może tam pojechać. Elektryczne auta dla dzieci z pilotem są świetnym pomysłem jako alternatywa dla roweru czy hulajnogi. Co prawda maluch nie musi się wysilać, aby nim się przemieszczać, ale z pewnością jazda nim dostarcza mu wielu wrażeń. Pojazdy z wyglądu do złudzenia przypominają prawdziwe modele, jakie można spotkać na ulicy, więc nic dziwnego, że maluchy z ochotą z nich korzystają. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od co najmniej trzech lat, ponieważ pojazd wymaga samodzielnego kierowania. Niektóre z nich są wyposażone w zdalnie sterowane piloty, dzięki którym rodzice mogą nimi kierować w razie konieczności. Karoseria samochodów jest wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia. Koła są najczęściej pompowane, dzięki czemu doskonale się trzymają drogi. Każdy pojazd posiada też amortyzatory, które są niezastąpione w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni. Do prowadzenia pojazdu, potrzebna jest jedynie kierownica i pedał gazu, więc każde dziecko sobie poradzi z tym zadaniem. Większość samochodów elektrycznych rozwija prędkość do pięciu – dziesięciu kilometrów na godzinę.

Samochody mają optymalne rozmiary dla małych dzieci i mogą być używane przez jedno lub dwójkę dzieci, gdyż dostępne są modele z jednym lub dwoma fotelami. Maluchy są w nich bezpieczne, choć przejażdżka i tak i tak zawsze musi się odbyć pod opieką rodzica. Co do ceny takiego pojazdu na akumulator, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych za najtańsze modele. Markowe pojazdy potrafią kosztować nawet półtora tysiąca złotych.